Photo Gallery

Home
Up
Girne/Kyrenia
Apostolos Andreas
Animals & Flora

Bu sitedeki resimleri herhangibir nedenle kullanmak istiyorsanız bu sitenin sahibinin iznini almanız gerekmektedir.

 

Please note that if you want to use the pictures contained on this site you should first get permission from the owner of this site.

 

Bu bölümde Kıbrısın ilginç ve güzel köşelerinden resimler bulacaksınız. Ayrıca Kıbrıs'ın bitki örtüsü ve hayvanlarından da örnekler bu sayfalarda yer alacak.

Önemli not: Küçük ölçekli (thumbnail) resmi tıkladıktan sonra elde edilen daha büyük ölçekli resmin sağ alt köşesinde resmi daha da büyük ölçekli görmeyi olanaklı kılan bir ikon(icon) çıkabilir. (bunun için farenin oku resmin üzerinde olmalı) Bu işareti tıklayarak resmi daha da büyültebilirsiniz.

  In this section you will find pictures of some places of historical interest and a small collection of pictures of beautiful parts of Cyprus. Examples of Cyprus' animals and flora will also be included in these pages.

Please note: After you click a thumbnail to view a larger size photo, rest your mouse pointer on the photo. If you see the "expand to regular size icon" at the bottom right corner of the picture click it to obtain an even larger picture.

Copyright © 2000. Soner Arifler's Home Page. All rights reserved.
Last updated: 12/10/2009

http://arifler.mycyprus.net
e-mail: sarifler@mycyprus.net